DOTACJE 2022

Miło nam poinformować, że na rok 2022 otrzymaliśmy dwie dotacje na pracę konserwatorskie w naszym Muzeum od Marszałka Województwa Małopolskiego, który udzielił dotacji na prace konserwatorskie i izolację ścian piwnic i fundamentów najstarszej tarnowskiej kamienicy z 1524 Domu Mikołajowskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Wspieranie działań muzealnych 2022" na zadanie: Konserwacja rzeźb gotyckich z kolekcji Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie etap II. Konserwacji zostaną poddane trzy rzeźby: Święty Biskup z Iwkowej, Święty Biskup (Marcin) z Czarnego Potoku, a także nieeksponowana dotąd rzeźba Świętego Biskupa z Biecza.

 
 

 

KONSERWACJA

Po konserwacji powróciły do Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie dwie gotyckie rzeźby z XV wieku: Pieta z Woli Mędrzechowskiej oraz Madonna z Janowic.

Prace zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”.

Z tej okazji zapraszamy na świąteczne spotkanie do Muzeum w dn. 23 XII o godz. 10.00 połączone z wykładem naukowym "Blask gotyckiego piękna".

IMG-20211214-WA0036

Madonna_03
Pieta_03