W czwartek 20.10.2022 r. odbył się wernisaż wystawy „Maciej Bieniasz. Próba sąsiedzkiej autoprezentacji”.

W otwarciu wystawy wziął udział: prof. Maciej Bieniasz, Aldona Mickiewicz, Katarzyna Makieła-Organisty, Rafał Pacześniakiem, twórcy kultury związani z środowiskiem tarnowskim, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Zastępca Prezydenta Tarnowa Agnieszka Kawa, Dyrektor BWA Ewa Łączyńska-Widz, Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach ks. Przemysław Malinowski, Rektor Wyższego Seminarium Duchowego w Tarnowie, Sekretarz Biskupa Tarnowskiego ks. Prałat Ryszard St. Nowak, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu – NLU Tadeusz Mędzelowski, Ks.prof Janusz Królikowski, dr Adam Organisty wraz z studentami ASP Kraków.

Wernisaż uświetnił koncert Mikołaja Skórki ucznia Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Na ekspozycji znalazły się między innymi eksponaty wypożyczone z Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach, Muzeum Okręgowego w Tarnowie, prywatnych kolekcji, rysunki i przedmioty prof. Macieja Bieniasza oraz czasopisma z Biblioteki WSD w Tarnowie.

Kuratorami wystawy jest ks. dr Piotr Pasek

Ekspozycję można zobaczyć do 30.04.2023 r.

Wystawa zorganizowana we współpracy z: Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach, Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz Biblioteką Wyższego Seminarium Duchowego w Tarnowie, Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie.
Dziękujemy za obecność na wernisażu wszystkim przyjaciołom i sympatykom Muzeum, młodzieży z wolontariatu działającego przy MDT z tarnowskich szkół (1LO, ZSME) szczególnie mediom, które relacjonowały naszą uroczystość:Tarnowski Gość niedzielny, SYNAJ.tv.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.